plastik kartlar.pvc kartlar.Plastik kart.plastik kart imalatı. kullanıımı gün geçtikçe her alanda kullanılmakta ve ihtiyaç haline gelmektedir . plastik kart 760 mikron kalınlığında 86X54 boyutundadır . Baskı teknikleri 4+4 renk ofset baskı olup müşterinin renk isteğine göre renk artırımı veya azaltımı isteğe göre ayarlanabilir . Değişik uygulamalarda yapılabilir . Simli yaldız, ofset altın yaldız , baskı üzeri sim veya sıcak yaldız uygulamalarıda müşteri isteğine uygun yapılabilir.

Plastik Kart, Plastik Kartlar, Barkodlu Kart, Pvc Kartlar
Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte birçok sektörde plastik kartlar kullanılmaktadır. Hastanelerde, okullarda, otellerde ve özel iş merkezleri gibi alanlarda farklı amaçlar için plastik malzeme kullanılarak üretilen kartlar kullanılmaktadır. Uzun yıllardır bu sektörde kaliteli hizmetler sunan ve hem yurt içine hem de yurt dışına plastik kart üretimi yapan firmalar arasında Zirve Kart firması sektörün önemli isimlerinden bir tanesidir. Firma bünyesinde kartvizit, çipli kart, barkotlu kart, manyetik kart ve proximity kart gibi farklı amaçlar için kullanılan kartların üretimi yapılmaktadır. 1993 yılından bu yana sektörde hizmet vermeye devam eden firmanın web sitesini ziyaret ederek verdikleri hizmetler ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
ullanıcıların kolayca aradıklarını bulabilmeleri için firmanın web sitesi oldukça sade bir şekilde tasarlanmış. Sitenin ana sayfasında üst kısımda ürünlerimiz, hakkımızda, kalite ve referanslar alanı bulunuyor. Bu bölümlerin tamamına tıklayarak ilgili kategoriler hakkında bilgi alınabilir. Ayrıca ana sayfada kategorilere ayrılmış ürünlerimiz başlığı altında plastik kartvizit, manyetik kart ve barkotlu kartlar gibi firmanın üretimini yaptığı kartları bulabilirsiniz. Firmanın ayrıcalıklarından yararlanarak birçok amaç için kullanılan kart ihtiyaçlarınızı karşılamak için sitedeki sipariş ver alanını kullanabilirsiniz. Bu alanda hangi tip karta ihtiyacınız varsa gerekli olan bilgileri sisteme girerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Firmanın vermiş olduğu hizmetler ve çok daha fazlası için aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz tüm sorularınız için sağ üst köşedeki iletişim sekmesini kullanabilirsiniz.

Plastik kart
Teknolojinin girmesiyle berebar kartlar da hayatımızda büyük yer almaya başladı(kredi kartı, personel kartı, mağaza kartı ) , içine istediğimiz yazılım yüklediğimiz kartlara plastik kartl diyoruz. Bu kartlar bizim hayatımızı kolaylaştırmakta önemli rol oynamaktadır. Plastik kart ve elektronik kart kullanımına günlük hayatımızdan örnek vermek gerekirse; personel kartı, öğrenci kartı, müşteri kartı, üye kart, manyetik bantlı kartlar, otel kartları, promosyon kartlar, fatura kartı, ziyartçi kartları, mifare kartları, proximity kart, smart(chipli) kartlardır.

Günümüzde bir çok firma kartlı geçiş sistemini tercih etmektedir. Kartlı geçiş sistemi için her çalışan için ayrı bir kart verilir sistem ise ,plastik kartın arkasında bulunan kart okuyucunun bilgisayara okutulmasıyla gerçekleşir. Kartın arkasındaki manyetik şerit sayesinde çalışanın bilgileri görüntülenir.Plastik kartlar artık ulaşım da karşımıza çıkmaktadır. Kartın içine para yüklememiz dahilinde kartın arkasındaki chpi toplu taşıma araçlarında ve metro girişlerindeki plastik kart okuyuculara okutarak seyahat edebiliyoruz. Plastik kartların kullanım alanına baktığımız zaman en çok bankalarda, okullarda, ulaşımda, işyerlerinde kullanılmaktadır. Plastik kartlar ehliyet büyüklüğündedir ve taşıması oldukça kolaydır ayrıca iştenirse bir askıyla kartınızı boyunuza asarakda taşıyabilirsiniz bu işlem genellikle işyerlerinde uygulanır. Bu elektronik kartlar kişiye özeldir ve eğer kişi bu kartı işyeri için kullanıyorsa işe giriş çıkış saati kolaylıkla takip edilebilir. Bu kartlar için bir nevi anahtar diyebiliriz ve günümüzde bir çok şirket, kamu kurum ve kuruluşları plastik kartları resimli veya resimsiz olarak kullanmaktadır. Maliyet açısında da bu kartlar oldukça tercih edilen bir çözümdür. Plastik kartların kaybolması durumunda ise plastik kart sisteminden bilgisayar aracılığıyla yeniden çıkarılır ve kaybolan kart devre dışı kalır. Böylece kaybetmiş olduğunuz kartı başka bir kişinin kullanma ihtimali de ortadan kalkmış olur. Ayrıca plastik kartlar özel kodlama ve şifreleme sistemi sayesinde koplanamazlar. Plastik kart basma makineleri bilgisayarlarımız da kullandığımız yazıcı mantığıyla çalışan kullanımı oldukça kolay olan cihazlardır.

Plastik ve elektronik kartların çalışma mantığından ve kullanım alanlarından bahsettik. Hayatımızın bir çok bölümünde bu kartları kullanmaktayız ve her geçen gün hayatımızda daha çok yer alacağını sölemeliyiz. Plastik kartlar ilgili merak ettiğiniz bir

Plastik kart
ünümüzde plastik kartları hayatımızın her alanında kullanmaktayız. İsterseniz bu kartların özelliklerine ve kullanım alanlarını inceleyim. Çantamızda ve cüzdanımızda bulunan bu plastik kartların ne amaçla kullanıldığını çalışma mantığını biraz daha yakından tanıyalım

Manyetik Bantlı Kart; Bu kartlar kodlanabilir alana sahip pcv kartlardır. Basit cihazlarda kodlanıp tanımlanır ve basit kod okuyucu cihazlarda kullanılır. Genellikle kartın içindeki bilgilerin güvenliğinin çok önemli olmadığı alanalarda kullanılır. Örnek vermek gerekirse genellikle belli markalrın verdiği müşteri indirim kartlarıdır. Ancak kredi kartı veya iş yeri giriş kartınız olarak kullanılmaya güvenlik açısından uygun değildir ve tercih edilmez. Çünkü bu kartların içindeki kodlar kolaylıkla okunabilir ve kopyalanabilir.

Borkodlu Kartlar ; Herhangi bir barkod okuyucuya ve cihaza okutulabilen kartlardır. Kartın üzerinde barkod numarası bulunur ve basit cihazlarla okutulabilirler. Borkodlu kartlar ın maliyeti düşüktür ancak kartın içindeki bilgilerin güvenliğini sağlaması açısından uygun değildir. Çünkü bu kartlar çok basit cihazlarda okutulabilir ve kopyalanabilirler. Bu yüzden içerisinde önemli veya gizli kalması gereken bilgiler var ise bu kartlar kullanılmaz. Özellikle kredi kartı ve banka kartları kullanımı için önerilmez.
Çipli kart: Bu kart türü, kartın içinde saklanması gereken gizli bilgiler durumunda kullanılan tek karttır. Bu kart modeleri üzerinde bulunan çipler şifreli olarak üretilir. Ve kartla bir işlem yapılabilmesi için şifrenin kullanıcı tarafından doğru olarak girilmesi gerekir. Çipli kartlar temaslı kart grubuna girer ve kartın okutulma işlemi bir kart okuyucuyla veya kartın bir yuva girişinin gerçekleştirilmesiyle olur. Kartın içinde bulunan bilgilerin önemli olduğu durumlarda bu kart kullanılır. Genellikle banka kartları, kredi kartları çipli kartlardır.

Proximity Kart: Bu kartlar temassız kart grubuna girmektedir. Kart okuyuca 3-4 kadar yaklaştırıldığında okuma işlemini gerçekleştirir. Kartın içindeki bilgiler kart basıldığı zaman kaydedilir ve daha sonradan değiştirilmez.Genellikle personelin işyeri giriş çıkışlarında kullandıkları plastikkartlardır.
Mifare Kart: Bu kart modeli ise çipli, ve proximity kart özelliklerinin birleştirilmesiye oluşturulmuştur. Kartın içindeki bilgiler şifre ile korunur ve kart okuyuca 3-4 cm yaklaştırıldığında kart okunur. Kartın içindeki bilgiler kullanıdan istenen şifre bilgisinin doğru olması durumunda gerçekleştirilir. Kart teknolojisin en son modelidir diebiliriz. Hem temassız olmasıyla hemde şifreli güvenliğe sahip olmasıyla birlikte kredi kartlarımızda mifare kart özelliğini kullanması gereklidir.
Plastik kart, elektronik ve pvc kartmodellerinin özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.zirvekart.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
G
Plastik Kartlar
Akıllı kart kullanımına hayatımızın her alanını rastlamaktayız. Zaman hepimiz için çok değerlidir uzun kuyruklar beklemek yerine kullandığımız elektonik kart, plastik kart ve pcv kartlar sayesinde zamandan tasarruf etmekteyiz. Bu kartların kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse, okullar, hastane, banka ve ulaşımda (otobüs, metro, tranway)sektöründe, yüksek güvenliğe sahip kartlar kullanmaktayız.

Ayrıca internetin yaygınlaşmasıyla online alışveriş sitlerinin kullanımıda oldukça artmaktadır. Kredi kartıyla yaptıgımız işlemlerde önceleri manyetik bantlı kartlar kullanıyorduk ancak teknolojinin ve akıllı kart sisteminin gelişmesiyle günümüzde elektronik bir çipe sahip kartlar kullanıyoruz. Bu çipli kartlar şifreyle kullanıldıkları için güvenliği en üst seviyededir. İşte bu yüzden kartlarımızı istediğimiz gibi alışveriş sitelerinde de kullanmaktayız.

Dış görünüş açısından kredi kartına benzeyen hemen hemen aynı boyutlarda olan üzerinde veya içinde silikon mikroçip bulunan bir plastik karttır. Karta yerleştirilen çipte, farklı boyutlarda bir hafıza (ROM) ve bu hafızanın üzerine programlanmış bir işletim sistemine sahip mikro-işlemci bulunur. Bu kartların akıllı kart olarak adlandırılmasının sebebi ise kartın bir çok bilgiyi ve veriyi saklayabilmesidir. Önümüzdeki yılllarda akıllı kartların kullanım alanlarının artacağından söz etmemiz mümkündür.
Biz zirve kart olarak plastik kart sektöründe 1993 yılından beri siz değerli müşterilerine hizmet vermekteyiz. Müşterilerinin beklentilerini çok iyi bilen ve müşterilerinin beklentileri için özverili bir şekilde profesyonellikten ödün vermeden çalışmaktayız. Zirve kart, Plastik kart, elektronikkart, pvc kart sektöründe özel tasarımlara kart gruplarına yer veren ve ürün çeşitlerine her gün bir yenisini ekleyen, müşterilerine uygun fiyat ve kaliteyi aynı anda sunan, müşteri memnuniyetini ilke edinen Türkiye ve yurt dışına birinci sınıf üretim yapan büyük bir firmadır.
Son teknolojileri ve yenilikleri takip eden makine sistelemleri ile plastik kart, personel kimlik kart, şeffa kartvizitler, promosyon kartları, sigorta kartları, fatura kartları ve plastik kartvizitler üretmekteyiz. Plastik kart, elektronik kart ve pvc kart hakkında daha fazla bilgi edinmek, merek ettiğiniz sorularınıza cevap bulmak için bizlere iletişime geçebilirsiniz.

PLASTİK KARTLAR , PLASTİK KART , PVC KARTLAR,MANYETİKLİ KARTLAR , BARKODLU KARTLAR , MÜŞTERİ KARTI,PVC KART, İNDİRİM KARTI , PLASTİK KARTVİZİT ,ŞEFFAF KARTVİZİT , PERSONEL KARTI , YAKA İPİ

Free WordPress Themes, Free Android Games